بیماری بوتولیسم

بیماری بوتولیسم

شاید تا به حال بارها نام بیماری بوتولیسم را شنیده باشید. بوتولیسم یک بیماری جدی است که می‌تواند مشکلاتی در عضلات ایجاد کند و باعث ضعف عضلات و حتی فلج شدن عضلات شود. با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درباره بیماری بوتولیسم در اختیار شما قراردهیم.

اولین نکته این است که این بیماری در اثر سم بوتولینوم ایجاد می‌شود و همانطور که گفته شد عضلات بدن را فلج می‌کند. تصور عموم بر این است که این بیماری در اثر مصرف تن ماهی نجوشیده ایجاد می‌شود اما موارد دیگری نیز هستند که باعث این بیماری می‌شوند. 

انواع مسمویت بوتولیسم

1-یکی از راه‌های ایجاد بیماری ورود باکتری مربوط به بیماری از طریق زخم به بدن است. این شکل از بیماری باعث ایجاد بیماری عفونی خطرناک در فرد می‌شود

2-مصرف غذاهای کنسروی که به خوبی جوشانده نشده باشند.

3-در نوزادان و معمولا بین 6 هفتگی تا 6 ماهگی نوزاد ممکن است این باکتری در اثر مصرف غذای آلوده یا خاک آلوده وارد بدن نوزاد شود و در روده رشد کند. البته سم بوتولیسم هقت نوع دارد که تنها چهار مورد از آن باعث مسمویت می‌شود. 

علائم بیماری

به هر صورتی که باکتری این بیماری وارد بدن شود پس از چند ساعت و گاهی چند روز فرد دچار علائم بیماری میشود البته اگر بوتولیسم در اثر زخم ایجاد شده باشد ممکن است علائم دیرتر بروز پیدا کنند. این علائم معمولا تهوع، اسهال و استفراغ و گاعی مشکلات تنفسی و ضعف عضلات هستند. در اثر ضعف عضلات مشکلاتی مانند سستی پلک و ضعف صورت و اختلال در بلعیدن و صحبت کردن نیز ایجاد می‌شود. 

زمان مراجعه به پزشک

فرد به محض اینکه با علائم این بیماری روبرو شود باید به پزشک مراجعه کند. پزشک اقدامات لازم را انجام می‌دهد که اگر سم وارد بدن شده باشد هرچه سریعتر آن را از بدن خارج کنند. اگر این اقدامات به موقع انجام نشود و بیمار به موقع به پزشک مراجعه نکند خطرات زیادی او را تهدید می‌کند و حتی ممکن است در اثر این بیماری جان خود را از دست دهد.

نحوه پیشگیری از بیماری

همانطور که با توجه به نحوه ایجاد بیماری مشخص است، رعایت موارد بهداشتی می‌تواند از ابتلا به بیماری پیشگیری کند.

یکی از مهمترین موارد این است که کنسرو را قبل از مصرف به خوبی بجوشایند و مواد غذایی را به صورت کنسروی نگه داری نکنید. اگر در خانه چیزی را کنسرو می‌کنید حتما قبل از مصرف آن را به خوبی بجوشانید. 

کنسروهایی که باد کرده‌اند یا سالم به نظر نمی‌آیند را مصرف نکنید و هنگام مصرف سایر مواد غذایی نیز آن‌ها را به خوبی بپزید.

سازمان بهداشت جهانی علاوه بر این موارد توصیه کرده است که مواد غذایی خام و پخته جدا از یکدیگر نگهداری شوند، مواد غذایی در دمای مناسب نگه داشته شوند و اگر مواد غذایی خام مصرف می‌کنید حتما از سالم بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنید.

درمان بیماری

تمام موارد ابتلا به این بیماری جزو موارد اورژانسی به حساب می‌آیند و باید در بیمارستان بستری شوند. اگر بیمار با مشکلات تنفسی روبرو باشد نیز باید از دستگاه تنفس مصنوعی استفاده کند. گاهی وضعیت بیماران به قدری نگران کننده است که به چند هفته بستری شدن نیاز دارند.

در مواردی که فرد دچار زخم باشد و زخمش با باکتری این بیماری عفونی شود باید به کمک جراحی کاملا عفونت را برطرف کرد. در این حالت ناحیه اطراف زخم هم برداشته می‌شود. برای اینکه از عفونت ثانویه نیز جلوگیری شود برای بیمار آنتی بیوتیک تجویز می‌شود.